Loengud

MÖÖ-LAN ei ole ainult suur saal täis arvuteid! MängudeÖÖle omaselt saavad kõik külastajad nautida ka selliseid traditsioonilisi asju, nagu konsooliturniirid, erinevad põnevad ettekanded ja ägedad partnerid. Üks on kindel, üllatusi jagub!

Kuidas korraldada e-spordi turniiri13:00 - Andri Allas (MängudeÖÖ, Postimees e-sport)
Aastaid e-spordi vallas töötanud Allas teeb põgusa ülevaate erinevatest e-spordimängudest ning räägib, millised on erinevad aspektid, mis mõjutavad nendes võistluste korraldamist. Sinna hulka kuuluvad nii reeglite sätestamine ja nende mängijatele arusaadavaks tegemine kui ka näiteks võistluste ülekannete tootmine.
E-sport ja kokkuleppemängud14:00 - Kalle Roos (Eesti Antidopingu ja Spordieetika SA, Spordivõistlustega manipuleerimise ennetustegevuse spetsialist)
Kokkuleppemängud on traditsioonilises spordis juba aastakümneid eksisteerinud, ent nüüd on need vaikselt jõudmas ka e-spordimaailma. Isegi eestlased pole selles vallas puhtad poisid. Millised on aga selle nähtusega kaasnevad ohud ning kuidas mõjutab see alles ärkavat e-spordimaailma, just seda Kalle Roos seletama hakkab.
Kuidas õppida Eestis mänguarendajaks?15:00 - Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Full Cycle Game Academy
Eesti mängutööstus on veel alles pisike, kuid juba praegu on meie riigis erinevaid võimalusi, kuidas õppida mänguarendajaks. Öeldakse, et videomängude mängimisest on vaid üks asi parem - nende tegemine. Kuidas ise mängude loomisega algust teha ja kus seda täpselt teha saab, seda tutvustavadki erinevad kodumaised haridusasutused.